SABAH NAMAZINA KALKMA TAKTİKLERİ

31 Ekim 2017 Salı

herkeze SELAMÜN ALEYKÜM :)) ben öznur bloguma hepiniz hoşgeldizin 🎉🎉🎉 gelelim konumuza,sabah namazını kıldığınızı varsayarsak,sabah namazına kalkma taktiklerinden bahsedicem :) kendimden de bildiğim için bu konuda yanlız değilsiniz.şunu da eklemekte fayda var,ben bu taktikleri bir süre denedim,sonra size yazıp yazmama konusunda karar verdim.şu anda Elmahdülillah ben kalkıyorum,bu yüzden de gönül rahatlığıyla sizlere öneriyorum :)) evet geçelim şu taktiklere,ama unutmayın her şeyden önce tam manasıyla  iman etmek,asıl olay :)) eee böyle olunca da bana şunu demek düşüyor iman varsa,taktik maktik yok Namaz Namaz Namaz :)Şimdi az önce de dediğim gibi önce iman,eyer nasıl bir Allah'a inandığını,neye iman edip ne için namaz kıldığını tam manasıyla bildikten sonra bu söylediklerime hiç gerek bile yok :) ama tabi ki şeytan iş başında,o yüzden bizim de acilen bir şeyler yapmamız lazım.. bakın kardeşlerim,şeytan acemi bir işçi değil,onu kandırayım ben,kafasına gitmeyin,şeytan çok tecrübeli bir patron hükmünde.
hz.Adem'den bü güne kadar biriktirdiği tecrübeleri var.insanoğlunu çok iyi tanıyan ve neye nasıl cevap vereceğini çok iyi bilen bir düşmanla karşı karşıyayız.bunca yüzyıl,bu tecrübelerle kendini yetiştirmiş ve her seferinde bir sonraki hamlemizi bilerek yaklaşacak bizlere.ama şimdi bu demek değil ki şeytan zaten akıllı,biz pes edelim o pes etmeyecekse !! sakın ha ! bunu demiyorum.hatta size şöyle bir şey söyliyim bizim kursta duyduğum bir söz vardı,şeyta'nın artistliği besmeleyi duyuncaya kadardır... buraya kadar tamamsa geçelim sabah namazına kalkma taktiklerine :) tersten başlıyıcam bir gece öncesinden.

 •  AKŞAM YEMEĞİ: eyer akşam yemeğini saat 6 yada 7 den sonra yiyorsanız yemeyin yada yememeye çalışın.bunu ben pek yapamıyorum,babamlar akşam 9 buçukta eve geldiği için o saatler'de yiyorum ama gene de söylemekte büyük fayda var hatta en önemli detay bu diye bilirim.. eyer yemeği geç yerseniz,siz uyuduğunuz da vücut yediklerini sindirmek için bütün gece çalışacaktır. hâl böyle olunca vücudun dinlenmeye zamanı olmuyor.hatta şunu sıklıkla duyuyor ve kendimizde'de hissederiz.çoğu zaman sabah kalktığımızda sanki hiç yatmamış dinlenmemiş gibi vücut'da bir ağırlık bir ağrı ve halsizlik olur.işte bunun nedeni vücüt'un bütün gece çalışması,o yüzden eyer akşam yemeğini erken yerseniz,vücutunuza'da dinlenmesi için zaman verirsiniz,durum böyle olursa'da sabah namazına dinç kalkarsınız.

 • ERKEN UYUMAK : şimdi bu zaten belli bir kriter,bakın arkadaşlar bunu kesin yapın çünkü erken uyursanız sabah namazına kalkma yüzdeniz daha yüksek olur.inşAllah.. uyumadan geçirdiğiniz vakitlere yada neyle meşgul olduğunuza bakın,eyer cennet'i kaybetmenize değmiyorsa,ki hiç bir şey değmez,orası ayrı bir konu.. whatsapp'ta arkadaşlarınızlaysanız çıkın ve yatın. yada sosyal medya da öylesine zaman geçiriyorsanız bırakın ve yatın dizi izliyorsanız vs. vs. vs... artık neyle uğraşıyorsanız uğraşın ama erken yatmaya odaklanın:))

 • BİRİNİ GÖREVLENDİRİN : Etrafınız'da kesin olarak uyanan (mü'mine,imanlı,sofi 😍 ) bir kankanız varsa sizi arayıp uyandırmasını söyleyin,benim gibi telefon kullanmıyorsanız,annenize söyleyin sizi kaldırsın :) bu alternatif bir seçenek birini görevlendirin işte :)

 • ÇALAR SAAT KURUN : (Sabah namazı çalar saat'e emanet edilmez) tabi ki de ama biz her şeyi tam yapmak için uğraşıyoruz :) saati kurun kurmasına ama benim gibi akıllı olmayın, yastığınızın altına bırakmayın saati :)) sonra kapatıp yatarsınız.bu yüzden saati odanın içinde yatağınıza uzak bir yere koyun,böyle yaparsanız saati kapatmak için kalkmak zorunda kalırsınız,hele ki gıcık bir sesi varsa kalkın ve kapatın :) kapattıktan sonra yatağa yürüyeceğinize banyoya iki üç adım atın,suratınıza su vurduktan sonra zaten her şeyi tamamlamış olacaksınız :)) bravo 🎉🎉

 • ÖĞLEN UYKUSU : Gün ortasında öğlen uykusuna yatmak,ama bunu der demez şöyle şeyler duyar gibiyim :)) ben okuyorum,ben çalışıyorum,benim kursum var,yapmam gereken derslerim,işerim var,ben evde kalsam da annem izin vermez yatmama ev işleri beni bekler vs. vs. bu böyle gider,biliyorum ve farkındayım ama tabi ki de alternatif bu,durumunuza uymaya bilir ama imkânı olanlar değerlendirsin :) 

AMİN..


Ve bitti sabah namazın'da seccade'de dua ediyorsun 🎉 Tebrikler bu başarı hepimizin Türkiye 🎉🎉😎😊 bana dua etmeyi unutmayın hepinizi Allah için çok seviyorum,Allah'a emanet olun :)) yorumlarınızı bekliyorum :))

6 yorum:

 1. Ve aleyküm selam. Hoşbulduk.

  YanıtlaSil
 2. Eşim her sabah kalkar kılar ama ben :( . Sabah namazına nasıl kalkılır kitabını da almıştım ama faydalanamadım. Benden ötürüdür o da kitaba bir şey dediğim yok. Yöntemlerini deniycem!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. muhakka dene :)) bir de mesela sabah namazını kaçırdın ya ağla ve tövbe et ki şeytan üzüldüğü görüp sana engel olmasın işe yarıyor yada yatmadan önce bol bol su iç muhakkak sabah namazına yakın lavabo ihtiyacın için kalkıcaksındır :)) denedikten sonra bana yazarsan çok mutlu olurum selametle :))

   Sil