BLOG YAZMAK

17 Kasım 2017 Cuma

Herkese selammm :)) 

o değil de benim farklı bir griş bulmam lazım :) sıkıldım bundan,gerçi yazarak takla atsam da siz görmüyorsunuz :)) tamam bu konu hakkında öneriniz varsa yoruma yazın,bende bir düşünücem bu konu hakkında :)) eevvveettttt gelelim konumuza(sanki konu varmış gibi) 😊

tamam tamam şaka yapıyorum blogla ilgili bir yazı paylaşacağım sizinle(yazım kurallarına uymak istemiyorum ama olmuyor) şimdi bana arkadaşlarım da soruyor bunu,öznur nerden çıktı bu blog konusu da birden bire yazmaya başladın ? şimdi bunu bende sordum kendime bugün ve baştan anlatayım.. ben oturuyordum bir gün işim gereği zaten hep oturuyorum :D ama ben hayatım da blog ne onu bile bilmiyorum ki nerde kaldı blog açmak ve yazmak ..
birden aklıma düştü dedim ben bunu bir araştırıyım :) sonra neyse ben bi baktım ama genellikle şu yazılarla karşılaşıyordum;blog yazmayla para kazanmak,blogla nasıl para kazanılır vs. vs. 😊 şimdi durum böyle olunca yalan söylemeye gerek yok bende dedim ki ben yazıcam ve çokkk para kazanıcam zengin olucam falan (fakir olarak ölücem) evet şaka değil aynen bu düşünceyle açtım blogumu  başka bir nedeni yoktu..zaten yeniyim bu 9.yazım herhalde  ama fark ettim ki para kazanmaktan daha güzel şeyler var burda :) 
mesela blog nasıl açılır diye internete yazdığım da bir Allahın kulu da demedi ki orda samimi insanlarla karşılaşıcaksın :) herkes kaç para kazanılır onu soruyor haklılar da bende öyleydim :) sen anlatmazsan insanlara blog tam olarak ne ve ne işe yarıyor kimse bilmez.. şu anda yeni açmayı düşünenler de bunun için açıyorlar hiç bilmeyenler için söylüyorum.Her zaman olduğu gibi oturduğun yerden para kazanmak herkesin isteyeceği bir şey kim istemez ki yorulmadan bütün gün evde oturarak para kazanmayı :) kabul edelim hepimiz isteriz ve bunu ilk olarak blog yazmayla düşünenlerin sayısı oldukça fazla..şimdi bunu okuyan arkadaşlarım şaşkın :) çünkü ben hava atıyordum para kazanıcam hepinizi unutucam artık zenginim hsgfdf tamam gülmeyin cahillik başka bir şey bunu biliyorum 😊 ama bana anlatılmadığı için böyle düşünüyordum :)) neyse ben gene konuyu unuttum başka yerlere gidiyorum gelelim konumuza sonra açmaya karar verdim,isim düşünmek benim için dünyanın en zor işleri arasında yer alıyordu maalesef :) zaten ne kadar düşündüysem artık bula bula bu ismi buldum benle dalga geçiyor arkadaşlarım  ( o ismini değiştir öznur) diye haklılarda.. şunu belirtiyim şu anda öyle bir düşünce içinde değilim tam aksine vazgeçtim para kazanma mevzusundan zaten blog yazanlar bilir o kadar farklı bir his ki şu yaptığımız iş,sen yazıyorsun ve insanlar bunu beğenip yada beğenmese bile güzel bir dille yorum yapıp gönül kırmadan düşüncesini söylüyor,ve sende aksine beğenmese bile mutlu oluyorsun bu kadar alçak gönüllü  bir insan sana yorum yapıyor diye :) mesela ben hep yazıyordum kurs zamanlarım da herkesin muhakkak tutmuş olduğu bir defteri vardı kimisi anlatamadıklarını yazıyor kimisi günlük tutuyor kimisi de gelen hediyelerin paketlerini yapıştırıp not düşüyordu işte bundan bundan hediye aldım gibisine ve yatılı olduğu için artık bir zaman sonra yazacak şeyleriniz çoğalıyor ve en güzeli de ailen yanında olmadığı için ne istersen yazıyorsun :) işte ben taaa o zamanlardan beri yazıyorum düşüncelerimi,defterlere zaten ayrı bir hayranlığım var:) defter bitiriyorum yani hatta hep soruyorlar bana sen bu kadar ne yazıyorsun diye :) neyse işte ben hep yazıyordum ama tek fark bunu kimse okumuyordu ve kimsenin görüşlerini almadan ilerliyordum..şimdi ise hem gerçekten söylemek istediklerimi yazıyorum hemde anlatmak istediğim ve anlatmam gereken onlarca konu :)) şimdi ben sohbet hocası olmayı çok istiyorum ve bu yüzden hep şöyle diyordum Allahım nolur izin ver seni herkese anlata bileyim..yani hani bilirsiniz ya büyük alimler,hocalar konferanslar da konuşmalar falan yapıyorlar :) heh işte tam olarak onu istiyorum ve hep kendimi oralar da hayal ediyorum umarım bir gün gerçekleşir,ve düşündüm ki ilk olarak belki de burdan yazıp anlatmalıyım ve sonra kendimi geliştirip o istediğim yerde olurum :))) 
neyse sonra yorum yapan bir kaç ablam,kardeşim,arkadaşım var ve ben inanılmaz mutlu oluyorum böyle bir sağa koşuyorum bir sola :) blog yazmak işte tam olarak bana o zaman keyif vermeye başladı..
insanlar tamamen saygı çerçevesi içinde ve o kadar minnoş ki herkes,sanki bu kötü dünyadan arınmış insanları blog yazarlığı için kabul etmişler,benim olayım bu yani gene çok uzattım farkındayım neyse umarım beğenirsiniz ve beni yanlış anlamazsınız :)) bir sonraki yazım da görüşmek üzere Allaha emanet olun...


SELAMETLE..
5 yorum:

 1. İykide yazıyorsun blog iyki var en azından hislerini düşüncelerini karşılık beklemeden özgürce yazabiliyorsun yani ben böyle başladım 2008 den beri yazıyorum ve daha yeni popüler oldu bloğum başlarda yorum yazan bile yoktu .Ama ben toydum tabi .Şimdi azda olsa tecrübeli oldum sayılır yeni dostlar kazandım iykide yazmışım ve yazmaya devam edeceğim canımm bloğuma.
  Ve senin bloğunuda çok sevdim çok samimi buldum.Bundan sonra takipcinim.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa çok teşekkür ediyorum evet bende seni yeni keşfettim ve takipteyim :)) elimden geldiğince samimi yazmaya çalışıyorum çünkü bu şekilde rahatım,rahat olmadıktan sonra yazmanın ne önemi var ki dimi ama seni de azminden dolayı tebrik ediyorum taa o zaman dan bu güne kadar :))) umarım emeklerinin karşılığını kat kat alırsın :))))

   Sil
 2. Biliyors musun sevgili Öznür,bu güne dek girdiğinyayınlarabaktım da bu tür yayınlara blog aleminin ne kadar çok ihtiyacı var bir bilsen..
  Eskiden kandil olurdu veya başka mbarek bir gün olurdu okuma listesinde bununlailigli yayınlar ve tebrikler yer alırdı o derece ki 'amaan yarın kandil okumalistesi yine tebriklerle dolacak tek tek ziyaret edip kutlamak icap eder' diye düşünülürdü şimdi nerdeyse kalmadı dinden imandan bahseden hele ki yazan dolayısıyla burda oluşuna ve şimdiye dek yazdığın konular itibariyle çok çok sevindiğimi söylemek istiyorum..
  Bu alanı da boş bırakmamalı müslüman,burada da küçük bile olsa bir davası olmalı yaz kardeşim..okunmuyor sanma çünkü bu işler tamamen nasip meselesi,yorum gelmiyorsa okunmadığı için değil belki düşündürdüğü için olabilir,bu şekidle düşün ve yaz..
  Rabbim bunun mükâfatını verecektir.
  Kolaylıklar diliyorum aramıza hoş geldin ve hiç gitme inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şimdiye kadar aldığım en uzun ve en güzel yorum oldu..biliyormusun aslında daha daha ağır konular var anlatmak istediğim kendim için başta olmak üzere ama şöyle bir baktım da herkes moda,alışveriş, cilt bakımı o bu şu... gibi şeyleri takip edip seviyor ve genellikle de bu konular üzerine yazılar yazılıyor :( gerçekten daha dün aklımdan geçti bu düşünceler ve beni açıkcası çok üzdü ama pes etme öznur devam et dedim ve gerçekten Allaha dua ettim Allahım nolur bir çok kişiye ulaşa bileyim çünkü gerçekten ihtiyacımız var bizler müslümanız ve hepimiz kardeşiz birimizin canı yansa hepimiz ağlarız... o yüzden senin de bana vermiş olduğun bu cesaretten dolayı asla pes etmiyicem ve ne kadar kötü yorum gelirse gelsin yada hiç okunmasın ama ben hep yazıcam çok teşekkür ederim Allah razı olsun ve Rabbimin katında mertebesi yüksek olanlardan olasın inşAllah :))))

   Sil
  2. Allah razı olsun yazılarını ilgi ile okuyacağım bir kişiye bile ulaşsa kârdır şunu da aklımın bi köşesinde tut istersen"seytan mutlaka bozguna uğratmak için çalışacaktır"..

   Sil