BU ÇAĞIN ZEYNEPLERİ

8 Kasım 2017 Çarşamba

Hiç dolandırmadan söze geçmek istiyorum..
ama unutmayın kardeşlerim bu sözlerim önce kendi nefsime..hakkınızı helal edin inşAllah.

biz müslüman kızlar olarak özellikle genç yaşta rabbinin rızasını kazanmak isteyen bacılarım.hayat sandığımız kadar uzun değil.Ben 18 yaşındayım ve bu yaşıma bir daha gelemiyicem benim bu yaşlarda iz bırakan hayırlı işler yapmam lazım..kendimize sosyal medya fenomenlerini değil, hz.Fatımayı hz.Zeynepi örnek görmemiz lazım.Çağın fatmalara zeyneplere ihtiyacı var..kendim için geçerli özellikle,Allaha aşkına şu kardeşinize kızmayın ama bu ümmetin sana bana ihtiyacı var.biz bugün yapmazsak yarın için çok geç olacak ilim öğrenip gaflete düşen kardeşlerimize yetişmemiz lazım.Allah muhafaza başka türlü Rabbimizin karşısına hangi yüzle çıkıcaz? 


kendimizi sorguya çekip neler yapa bilirim diye kendimize sormamız lazım biz de varız deyip bu davayı yüklenmemiz lazım,bayrak açıp zulme karşı durmamız lazım çok affedersiniz,af edin beni ama evlilik tabi ki de çok önemli bir mesele ama bu inandığımız dava için bir şeyler düşünmeyip evlilik hakkın da her şeyi düşünüyorsak bir problem var demektir.hakkıyla bir şeyler öğrenip çıkıp sokaklara; bak bu böyle gösteriliyor ama öyle değil,diye diye her bir meseleyi tek tek sabırla anlatmamız lazım bugün olmuyorsa bile yarın olmak zorunda başka yolu yok...el ele verip çok iyi işler yapa biliriz,ben istanbul da oturuyorum sen izmir de oturuyorsun diye el ele tutuşamayacağımızı kim söyledi ? Türkiyenin dört bir yanında bizim gibi genç yaşta dava peşinde koşmak isteyen bir sürü kardeşim var.tek mesele birbirimizi bulup bir şeyler yapmak.Tesettürü anlatıcaksak önce biz hakkıyla yapıcaz,iffeti anlatıcaksak önce tam manasıyla biz yaşıyıcaz..


ben bunları böyle bu şekilde anlatıyorum diye tamam deyip hadi çıkalım sokaklara değil ! bunu demiyorum.önce bizim kendimizi geliştirip daha sonra hayırlı işler için fedakarlık yapmamız lazım,başka türlü olmaz..


mesela ben bunu yapıcam hanım sahabelerin hayatlarını okuyun motive amaçlı,onlar neler yapmış nelerden vazgeçmişler tek tek not alın bu şekilde kendimize yol çizer ve neler yapabileceğimizi daha net bir şekilde belirtmiş oluruz.yapa biliriz,biz inanalım yeter ki ! ben size inanıyorum siz de bana inanın.. HAYDİ YAPA BİLİRİZ BİZ..
selametle..
11 yorum:

 1. ya varya helal olsun haklısın..biz yaparız :))

  YanıtlaSil
 2. Böyle azimli gençleri görmek güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım ki hepimiz birgün el ele verip bunu başara bilir. :)

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. güzel noktalara değinmişsin kızkardeşim, cezakallahu hayran

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin benim yüreği güzel kardeşim :) Rabbim inşAllah hepimizi bu davayla mükafatlandırır.. BİRLİKTE ❤

   Sil
 5. inanıyorum ki bu dediklerin bir gün olucak :)

  YanıtlaSil
 6. el ele verip bir olalım..

  YanıtlaSil