BU GİDİŞ NEREYE? FE EYNE TEZHABUN ? (فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ )

21 Kasım 2017 Salı

BİSMİ ALLAH (Allah'ın adıyla) başlıyorum sözlerime...

şunu söylemeliyim ama önce,bakın kardeşlerim bizler Müslümanız değil mi ? şimdi gerçekten sessiz bir yere geçin ve bu söylediklerimi sizler de nefsinize dinletin,zira ben bunları yazarken önce kendime yazıyorum ve ben bunları süs olsun diye yada sırf bu gün de bir yazı paylaşmış olmak için yazmıyorum,gerçekten bir nebzede olsa faydalı olması için uğraşıyorum,şimdi ben ve nefsim hazırız eyer sen ve nefsinde hazırsanız geçelim sözlerime..bakın kardeşlerim durum çok vahim,bizler her gün onlarca sorunu kafamıza takıp üzülüp ağlıyoruz değil mi ? peki hangi gün Allah'ı kafana takıp,günahlarını kafana takıp gerçekten samimi bir şekilde üzülüp göz yaşı akıttın ? bakın zina yapıyoruz hem de hiç düşünmeden Allah'ın bizleri gördüğünü bile bile !! ne oluyor bize de bu kadar rahatız ?(fe eyne tezhabun فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ ) bu gidişi nereye ? biz kimin ümmetiyiz ? ben size hatırlatayım;son nefesine kadar ümmetim diyen peygamberin,seccadesi ıslanana kadar bizim için ağlayan peygamberin,ayakları şişene kadar namaz kılan peygamberin ümmetiyiz..hatırladın mı ? peki ya kalbin,o da hatırladı mı ? ya nefsin bir köşeye kaçıp saklandı mı ? bakın kardeşlerim beni inanılmaz derce de etkileyen bir olaydan bahsedeceğim sizlere..Peygamber efendimiz (s.a.v) Miraç olayı esnasında semanın bütün tabakalarını gezmiştir ve orada bütün Peygamberleri görmüştür,Peygamber efendimiz (s.a.v) hz.Ademi gördüğünde,hz.Adem sağına bakınca gülüyor soluna bakınca da ağlıyordu..Peygamber efendimiz (s.a.v) Cebrail (a.s) neden böyle olduğunu sorunca Cebrail (a.s) aynen şu cevabı veriyor...


şu sağında ki/solunda ki karartılar çocuklarının ruhları (yani bizlerin) solundakiler cehennemlik olanlar,sağındakiler ise cennetlik olanlar,sağına bakınca cennette ki çocuklarını görüyor ve sevincinden/mutluluğundan gülüyor,soluna bakınca da cehennemde ki çocuklarını görüyor ve üzüntüsünden dolayı ağlıyor !!!!

günah işledi değil mi bizim babamız (hz.Adem) ama ne yaptı ? yüzyıllarca tövbe edip ağladı hatta o kadar ağladı ki yanaklarında göz yaşı izleri kaldı,resmen iz olarak kaldı orada.. şimdi soruyorum kardeşlerim,günah işlemek babamızdan geldi de tövbe etmek neden bizlere hiç uğramadı ? iyi bak olur mu önce kendine,sonra etrafına,babamız bizim için ağlıyor bak etrafına değiyor mu onun o mübarek göz yaşlarına ? koskoca ilk Peygamber bizim babamız Hz.Adem bizler için ağlıyor..hangisine üzülsün,hangisine sevinsin...

ben şunu diyeni duydum maalesef ; ben cehenneme giderim kesin yaa,amann nolucak canım yanar çıkarız !!! pardon da sen cehennemi tokat atmak mı sanıyorsun ? ne bu özgüven! bakın kardeşlerim her gün yıldız kayar gibi birileri aramızdan ayrılıyor,her sela okunuşunda acaba kurtuldu mu ? acaba tövbe etmiş miydi ? diye düşünüyor ve şunu söylüyorum;bak Öznur onun artık bir şansı kalmadı geçti bitti ömrü..bak Allah sana şuan ömür vermişse,kulum sana şans veriyorum haydi tövbe et,sen tövbe et ben kabul edeyim hem kulum sen bana bir adım at ben sana koşarak geliyim.. diyor aslında.şimdi şöyle de açıklana bilir;bir insanın suratına tükürdüğünde ona seni sevmiyorum demene gerek var mıdır? hayır! çünkü sen aslında onun suratına tükürerek seni sevmiyorum demiş oldun lisan-ı Hal dilinle.. işte aynen böyle de bizim uyandığımız her gün Allah bizlere yeni bir şans veriyor demektir.anlata biliyorum değil mi ? yani anlıyorsunuz..

kardeşlerim kendimize gelelim,tövbe   edelim,ilim öğrenelim günahlarımızdan   dolayı ağlayalım,namaz kılalım açık   ol,çok günahkar ol,içki iç,kumar oyna   ama ne kadar kötü iş yaparsan yap bunlar  seni Allah'tan uzaklaşmana sebep   olmasın..sırf bu günahların yüzünden   Allah'tan uzaklaşma aksine daha çok sarıl  namaza daha çok konuş Allah'la hem günahların yüzünden namazdan   vazgeçme,namazından dolayı   günahlarından vazgeç..SELAMETLE...10 yorum:

 1. Farkındalık çok güzel bir nimet..kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim :)) Rabbim hepimize böyle bir nimeti nasip etsin inşAllah :))

   Sil
 2. Sevgili Deep Tone'un ''BLOGLARDAN SEÇMELER'' yazısı üstüne gelip bir merhaba demek istedim...
  https://yesimlehertelden.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay çok mutlu oldum hoşgeldin :)) bloguna en yakın zamanda bakıcam inşAllah :))

   Sil
 3. Deeptone'dan geldim bu mükemmel bloga :)
  Bir farkındalık yaratmaya çalışmanız ne güzel.
  İnşallah blogunuz büyür ve daha çok okunur,bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay inşAllah bana çok dua edin de birçok insana ulaşa bileyim :) mutlaka sşze de uğruyıcam :)) teşekkürler.

   Sil
 4. ne güzel anlatmışsın haklısın yaaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amacım bunları bir nebzede olsa fark ettire bilmek..başara bildiysem ne mutlu bana :))

   Sil
 5. çok içten ve şahane bir yazı olmuş
  ancak anlayana
  malesef hayata diye geldiğini çoğu kişi düşünmeden yaşıyor
  güzellikler seninle olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet maalesef ki bunu çoğumuz bilmiyoruz hayata geliş gayemizi bir bilsek olaylar çok daha farklı şekil alır :)

   yorumunu geç gördüm k.bakmaa :)

   Sil