MÜSLÜMAN TAG SORULARI

12 Kasım 2017 Pazar

herkese SELAMÜN ALEYKÜM :))


bugün sizlerle soru cevap yapmak istedim hem biraz eğlenceli olması için hem de beni biraz da olsa tanımanız için :) ben hazırım eğer siz de hazırsanız geçelim muslım tag sorularına :))

 • Soru #1: Kur'an'daki favori suren?
En sevdiğim sure Rahman.Neden bilmiyorum ama okuması çok zevkli geliyor bana :) hele ki makam (aşır) yapıldığı zaman çok yakışıyor.Yusuf suresi de çok güzel hafızlar bilir herkesin ezber yaparken bir damla da olsa göz yaşı vardır Yusuf suresin de :)) ama tabi ki de hepsi en güzelleri seçim yapmıyorum o yüzden..elhamdülillah..


 • Soru #2 : Hiç yanlışlıkla domuz eti yediğin oldu mu?

şimdi domuz eti yemedim ama çok kötü bir şey yaptım :) şimdi ben hafızlık için yatılı kur'an kursuna gittim.hazırlık sınıfındayım o zamanlar :) çok fazla kur'an okuduğumuz ve mahreçlerin iyi çıkması için bağıra bağıra okuyorduk mecburen,bu nedenle sesimiz kalınlaşmıştı genel olarak hepimiz Rüstem abi gibi dolanıyorduk ortalıkta :)) şimdi çok uzun olacak ama anlatıyorum.. ütü odasında hollandalı bir arkadaşım vardı bavulunu düzeltiyordu bende zehrayla(kankam) yanına gittim.. biz biraz meraklıyızdır,acaba ne var gibisine :) neyse kız bavulundan iki paket hollanda çikolatası getirmiş.kursa gidenler bilir en ufak sakızın değerini yoklukta yaşıyorduk  :) neyse kız bize bunları verince biz de bir hışımla atladık yarısı yere döküldü,biz aldık bahçeye koştuk bankta oturup bunları yiyeceğiz ya kimse görmesin isterler falan Allah muhafaza 😊 😊 😊 biz bir yedik bu çikolata kopmuyor..kız bize bunları verirken dedi ki boğazı yumuşatıyor.dedim ya hepimizin sesi kalınlaştı diye o yüzden zorla da olsa yemeğe çalışıyoruz.neyse biz bunları yutamadık,zehrayla bir karar verdik,madem boğazı yumuşatıyor bütün kursa dağıtalım ( tadı kötü ya ondan 😊 ) biz başladık bütün kursa dağıtmaya hafızlara falan boğaz yumuşatıyor diye veriyoruz ama kimse bize güvenip almıyor ( haklılar 😊 ) neyse öyle böyle dağıttık sonra paketi tam atıcam bir baktım arkasında domuz yağı(jelatini) var diyor meğer ondan kopmuyormuş,içimden dedim eyvah 😊 koş zehra sen ütü odasında yere düşenleri topla bende kursa dağıttıklarımı :)  içimden dua ediyorum ama kimse yememiş olsun diye gittim herkesten helallik aldım yiyen yemiş atan atmış elden ne gelir 😊 buda böyle bir anıydı,anlatınca komik ama kurs takiler öyle düşünmüyor 😊 ❤
  

 • Soru #3:  Kur'an'ı hangi dilde okuyorsun?
Orijinal diliyle Arapça yani gönül isterdi ki Arapça öğrenip okuduklarımı anlıyayım ama maalesef ki bilmiyorum ama inşAllah öğrenicem nasıl olacak bilmiyorum ama olacak :) tavsiyesi olan varya bana yazsın nasıl kolay yoldan öğrene bilirim. 😊


 • Soru #4: Eşinin başörtülü olmasını/sakal bırakmasını ister misin?

şöyle bir şey söyleyim sakallı herkes müslüman değil ama başörtülü birini görünce bu Müslüman diye biliyoruz. o yüzden şart değil ister cübbeli ister sakallı,hayırlısı olsun diyorum ve geçiyorum :)


 • Soru #5: Hiç başka bir dine mensup oldun mu?

bu bana kalsa hayır diyeceğim bir soru ama şöyle şimdi bir şey yapmışımdır veya önce ki hayatım İslama uygun değildir ve her ne kadar Müslüman olduğumu söylesem de belki de değildim ama tabi ki şu anda öyle değil elhamdülillah :) şu anda müslümanım..,


 • Soru #6: Kardeşlerinden daha mı dindarsın sence?
bu soruya hayır demeyi ne kadar çok istediğimi bilseniz.. ama maalesef evet ! dışarıdan böle görünüyor tabii ki ama belki de Rabbimin katında mertebeleri çok yüksektir (inşAllah) onu bilemeyiz değil mi?


 • Soru #7: Ailende Muhammed adında kaç insan var :D?

Vallahi benim bildiğim bir tane,şöyle bir şey vardır genel olarak,aynı isim var ailede bu farklı isim olsun ! hayır ya ne kadar saçma.. bir evde ne kadar Muhammed isimli çocuk olursa o evde o kadar Bereket olur.hem inşAllah Ahirette ilk Muhammed isimli olanlar çağrılacak hadis-i şerif (ama nerede geçiyordu hatırlamıyorum) hakkınızı helal edin..


 • Soru #8: Favori alim/konuşmacı/yazar ?

en sevdiklerim ; Nouman Ali khan,İhsan şenocak,Nureddin yıldız vs. vs. aslında ayırt etmiyorum herkesi okur herkesi dinlerim ama hepsini tabi ki de tavsiye etmiyorum sadece tek bir kişiye bağlı olarak dinlemiyorum.ve kardeşlerim kesin olarak dinlemeniz lazım ben böyle bir şey görmedim nasıl buldum bilmiyorum ama iyi ki de bulmuşum :) Şeyh Mansur Al Salim der ve susarım beni çok etkiliyor Elhamdülillah.. siz de bir bakın aşağıya bir tane örnek adres bırakırım :))


 • Soru #9: En son camiye ne zaman gittin?

açık konuşmayı seven biriyim ve açık olucam bu soruya utandım! gerçekten hatırlamıyorum. en kısa zaman da gidip orada vakit geçiricem inşAllah..(sizde kendinize sorun bu soruyu)


 • Soru #10: Hac için en iyi yaş kaç diye düşünüyorsun?

şimdi mesela beni gönderseler hemen şimdi :)) ama maalesef öyle olmuyor.yazılsak bile kim bilir ne zaman çıkar.. evlendikten sonra eşimle gitmeyi isterim tabii ki ama bence yaş olarak 35/40 civarı :)) evet benden bu kadar umarım sıkılmadan buraya kadar gelmişsinizdir.sizde kendinize sorun bu soruları,şimdilik benden bu kadar bir daha ki yazımda görüşmek dileğiyle selametle...
 •    Şeyh Mansur Al Salim ; buradan ulaşa bilirsiniz  :)
 •   bayan kardeşlerim için ulaşım ; oznurbaybas99@gmail.com
10 yorum:

 1. Hiçbirimiz kasaptan domuz eti alıp yemiyoruz ama, yerli markalar bile olsa bazı ürünlerin içinde yemiş olabiliriz. Allah c.c. bilmeyerek yaptıklarımızdan bizleri affetsin. Ve bizleri haramdan muhafaza etsin. Biz de güvendiğimiz yerlerden almaya çalışalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kardeşim çok haklısın maalesef bu hataya düştüm daha dikkatliyim artık inşAllah bunu okuyan kardeşlerim de aynı dikkati gösterirler :)

   Sil
 2. seninle kurs anılarımı özledim :))

  YanıtlaSil
 3. dikkat et kardeşim birdahakine :)) güzel yazı ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 4. kurs anıları bitmez askerlik gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle daha aklıma neler geliyor neler :D

   Sil
 5. çikolata çok komiktiiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa dimi bende hala gülüyorum :)) ama yiyenler öğle düşünmüyor :D

   Sil