KARDEŞLERİN ÖLÜYOR !!

13 Aralık 2017 Çarşamba
üzgünüm..bu aralar çok çok üzgünüm,yüzüm gülmüyor..nasıl bir hayattır ki bu kadar kötü hale geldi ? ağlamaklı yazıyorum bu satırlarımı,bu sefer bir yere not edipte yazmıyorum ama gelişi güzel bir şekilde,içimden ne gelirse tek tek sıralıyorum işte..

bu aralar Müslümanlar zor zamanlar geçiriyor mu demeliyim tam olarak kavramını bulamadım açıkçası..bizler Müslümanız değil mi ? ama Suriye de ki savaşı bilmemize rağmen..nefret ediyorum Suriyeliler'den diye biliyoruz,geri dönsünler Suriye'ye diye biliyoruz..
yolda gördüğümüz de dalga geçip o küçücük çocukları hor göre biliyoruz ! ama dikkat edin bunu kafirler de Müslümanlara yapıyorlar!! anladın dimi demek istediğimi..

bakın ağır konuşmak istemiyorum çünkü benim bu yazıyı yazıyor olmam,benim dört dörtlük bir insan olduğum anlamına gelmiyor..bunları önce kendime yazıyorum..kardeşlerim durum çok vahim ya yemin ediyorum içimdekileri rahat bir şekilde anlatamamanın ızdırabını yaşıyorum..çıkmıyor anlatamıyorum.

bizim zaten yeterince düşmanımız var,ne olur birde biz birbirimize düşman olmayalım,kardeşlerimiz ÖLÜYOR !! islam kardeşliğinden bahsediyorum..hani tanımasan da sırf Müslüman olduğu için Allah'ın Rızasını kazanmak için onu koruyup kollaman gerek ! senin bu dine sahip çıkman gerek! senin Müslümanlığı yaşaman gerek ! senin zulme susmaman gerek..sen Müslümansın.

Allah seni Müslüman olarak yarattı..ne kadar şükür etsen yetmez..Rabbin ne diyor aç oku ! kardeşimmm ! denizin suyu biter rabbinin sana vaad ettiği güzellikler bitmez.niye böyleyim demeliyiz..neden ben tam anlamıyla yaşayamıyorum demeliyiz !! Allah beni Müslüman olarak yarattıysa bana bir görev vermiştir  bu Dünya da demeliyiz.

ne oluyor da sana bu kadar kör bakıyorsun ! ne oluyor da bize bu kadar Rahat yaşadığımız halde şükür etmiyoruz ! soruyorum ama önce kendime soruyorum cevabı çok ama tek bir yere çıkan bir sürü kelimeyle karşı karşıya kalıyorum..ama ne oluyor biliyor musun nefsim kaçamak yapıyor.Bu aralar gülemiyorum EVET !  elimde olmadan içime bir şeyler oturuyor bilmiyorum diyordum son bir kaç gündür ama bugün fark ettim Allah bu hüznü kalplerimize veriyor çünkü Dünya da Müslüman kardeşlerim mutlu değil,Zulüm görüyorlar işkenceye maruz kalıyorlar..karnımız tok ! yaa suriyede ki kardeşlerin !! hiç düşündün mü ??


offf Anne bıktım !! gene mi bu yemek ? diyorsun..onların tek bir lokma ekmeği yokken üstelik.açlıktan ölen kardeşlerin var.kardeşlerim var..Allah'a nasıl hesap vericez düşünen ve bir çıkış yolu bulan oldu mu ? bakın kardeşlerim Ahirette bugün zulme uğrayanlar ahiret günü Allah'a şikayet edecekler bizi !! ne diyicez peki o gün geldiğinde,şeyy ben;bile diyemeden ağzımız mühürlenecek ve ellerimiz,kollarımız,ayaklarımız konuşmaya başlıyıcak..
istesen de konuşamazsın ! sen şu anda savunmuyorsan o kardeşlerin için ter akıtıp bir şeyler yapmaya çalışmıyorsan,ben sana söyliyim kardeşim o gün durum çok vahim olacak..


ellerin konuşacak; şahidim ! Ya Rabbi..kulun bu ellerle harama uzandı ve ayakların konuşacak şahidim ! harama gitti benimle ve dilin..şahidim doğruyu savunmadı doğruyu söylemedi diyecek..peki kardeşim o zamana da bugün ki kadar rahat bir şekilde,ama ben namaz kılıyordum diye bilecek misin ? Yalan!! sen Allah'ın rızasını kazanmak için kılıyor olsaydın eğer namazlarından sonra kendin için değil de en azından o kardeşlerin için dua ederdin..hem kardeşim !! kimse sana git savaş demiyor ki duanda mı yok ? hayır yani dua da mı edemiyorsun !! onu niye yapamıyorsun ? 

bir gün gelir elinde ki her şeyi kaybedersin !! gitsinler deyip o hor gördüğün suriyeli kardeşimden de kötü bir halin olur.. gitsinler hee!! nereye gidicekler pekii ?


buraya mı ?korkak bunlar yaa !! deyip üstüne saldırdığın o küçük suriyeli çocuk varya hani ben gördüm ya küçük diye kocaman kocaman genç çocuklar itip yere dalga geçiyorlardı..bakın kardeşlerim amacım morel bozmak değil ama zahmetse bozulsun !!
suriye sadece bir örnek,dünyada daha bunun örnekleri ola bilecek milyon tane olay var !! KUDÜS var mesela..hayinler plan kuruyorlar..Allah izin verir mi ? vermez !! ama Müslüman olarak sana düşen de savunmak en azından dua etmek,üzülüyorum kardeşim hepimiz için bak şu minicik yavrucaklara hiç mi için parçalanmıyor,gitsinler ne demek yaa !! 
benim kardeşim yere düşse benim canım yanıyor ki nerde kaldı  bombalar altın da kalması..söyleyeceğim daha çok şey var ama anlatamıyorum..güzel kardeşim bana kızma bu kardeşine de dua et ki birliğimizi bozmadan devam edelim..beni yanlış anlamayın amacım farkına vara bilmemizi sağlamak başka bir amacım kesinlikle yok ama ne olur ya ne olur dua edelim !! ağlamaklıyım gerçekten Müslüman kardeşlerimiz ölüyor yapamayalım kendimize bu eziyeti yapmayalım..


EY MÜSLÜMAN UYAN,KARDEŞLERİN ÖLÜYOR !


EY ALLAH'IM SENDEN BAŞKA KİMSEMİZ YOK,HERKES BİZE KARŞI BİRLEŞTİ.


14 yorum:

 1. Ne güzel anlatmış içini dökmüşsin canım çok haklısın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anlata bilmişimdir umarım kardeşim..

   Sil
  2. Çok güzel anlatmışsın canım 💕teşekkürler

   Sil
  3. ben teşekkür ederim güzel yorumun için :)

   Sil
 2. Kafirin zulmünden daha şiddetli ve acı belki Müslüman ülkelerin duyarsızlığı ama bu zulümün sebebi de bu umursamazlık. Hem bireysel hem ülkeler bir olmazsa şer olmayı seçmişler at koşturur dünyada. Uyanış, diğergam olmak, insan olmak, gerçek müslüman olmak şart.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet haklısın asıl mesele bir olmakta bence..önemli olan gerçek müslüman olmak..o olmazsa olmaz !!

   Sil
 3. Müslümanın duyarsızlığı elbette daha acı verici..Begonvil Sokağına katılıyorum ama ne yapalım söylesin birileri..her gece ama istisnasız her gece çocuklarım uyuduktan sonra onlara bakıp 'Rabbim Suriyeli ailelere de bu anları yaşat' diye dua ediyorum daha ne yapayım..Dua dışında ne yapılabilir baş dönmeden gövde ne yapsın,başsız gövde ne yapsın.!

  Ben şimdi üç çocuğumu ve yaşlımıievimi bırakıp yolalra düşsem olmadı şehir meydanına gitsem bağırsam çağırsam isyan etsem bir hamlede ortadan kaldırırlar beni..ne yapmak lazım..el bağlı kol bağlı..
  Bir baş olmalı ve o baş kalkmalı ..artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet abla bende bunu söylüyorum tek başımıza bir şeyler yapamayız biri baş kaldırmalı..dua edelim hiç bir şey yapamıyorsak en azından.

   Sil
 4. Dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden ne yazık ki... Son günlerde Filistin'de yaşanan olaylar çok üzücü.. Allah ordaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Kudüs'e gitmeyi o kadar çok istiyorum ki.. İnşallah Allah nasip eder..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaaa aynı düşüncedeyim bende çok çok çok istiyorum :))

   Sil
 5. Çok haklısın kardeşim artık çıkar için dünya çığrından çıktı sonumuz hayır olsun.

  YanıtlaSil
 6. o kadar güzel anlatmışsın ki bir nevi tercüman olmuşsun bizlere söylenecek çok şey var çokta haklısın elimizden dua etmekten başka bir şey gelimiyor ne yazık ki Rabbım hepsinin yardımcı olsun inşallah dilerim bu şavaş son bulur .....:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin kardeşim amin bunu hepimiz çok istiyoruz..dua edelim inşAllah yorumun içinde çok çok teşekkür ederim :)

   Sil