MÜCAHİDE KADIN (KİTAP YORUMU)

14 Nisan 2018 Cumartesi

ADI : MÜCAHİDE KADIN
YAZAR : NUREDDİN YILDIZ
SAYFA SAYISI : 212
TÜR : DİNİ
SEVDİM Mİ? : EVETKitabı daha bir kaç dakika önce bitirdim ve hemen sıcağı sıcağına yorumumu yazmak istedim.kitap yorumuna başlamadan önce şunları söylememde yarar var;
Nureddin hoca genel olarak Aile konularını ele alıyor ve bu konuda kitap yazıyor,tabi bütün kitaplarını okumadığım için bilmiyorum ama genel olarak şimdiye kadar okuduklarımdan çıkarmış olduğum sonuç bu oldu.Anlatış tarzı tam benim sevdiğim usulde o nedenle dinlerken yada okurken çok keyif alıyorum.


kitap yorumum ise şu şekilde;açıkçası ben kitabı alırken isminden dolayı sadece kadınlara hitap ettiğini düşündüm ama tabi ki de yanıldım..
Nureddin hoca kitabında kadını önce kendisine daha sonra erkeğe anlatıyor,şöyle yani bizlerin birer Mücahide kadın olduğunu ve eğer kendimize olan sorumluluklarımızı ve dini görevlerimizi yerine getirirsek neler başara bileceğimiz'den bahsediyor.

Nureddin hocanın dili biraz daha farklı dinlediğim hocalara nazaran..kitabını okurken başlarda sohbetlerinden farklı desem'de sonlarına doğru beni şaşırttı çünkü sonlarında,evet bu Nureddin hoca dedim..

bir Aile de huzur kadındır bence..yeri geldiğinde iki taraflı'da fedakarlık gerekiyor bunda hem fikiriz ama kadın bir Anne..bu nedenle bir çok görev aslında kadında toplanıyor hal böyle olunca da kadının belkide daha da bir dikkatli olması gerekiyor..

kendi fikrim tamamen ama şöyle bakıyorum ben olaya,kadını Allah her şeyden önce çok özel yaratmış..ona bu ümmeti Muhammed'i  devam etmesi için bir doğurma görevi yüklemiş..

kadına bir nesli değiştirecek evlat yetiştirme sorumluluğu vermiş ki bence muazzam bir görev..sen eğer çocuğuna gerçekten Ahiret ile ilgili tam eğitimi verirsen ve ona neden Dünya'da olduğumuzu aşılarsan ben inanıyorum ki durum şu ankinden çok çok daha farklı olacaktır..

işte Nureddin yıldızda tam olarak iyi bir evlat yetiştirebilmek için kadının önce  kendisini tanıması gerektiğini savunuyor ki bence çok doğru,bir kadın evinde nasıl olmalı veya eşine karşı nasıl bir tavır takınmalı,çocuk büyütürken sabrı ne derece mevcut..gibi konuların çokça geçtiğini rahatlıkla söyleye bilirim.Yıllardır kadının Tv Programlarında savunulduğuna hepimiz şahidiz...
Ama bir teklifim var gelin birde Nureddin Hocadan yani MÜCAHİDE KADIN'dan dinleyin,ben çok beğendim almanızı da tavsiye ediyorum açıkçası.


tam bir fikir oluşması açısından bir kaç yer paylaşmak istiyorum;
 • Kadının değerli olması için Diplomaya veya şöhrete ihtiyacı yoktur,Kadının kendisi bir diploma konusudur zaten.


 • hep kadın konuşuluyor,hep onun lehine kararlar veriliyor ama kadının Dertleri bitmiyor.çünkü Kadının en temel sorunu,erkeklerin onu ezmesi değildir..En temel sorun Kadının kendisini TANIYAMAMASI'DIR..


 • Ana okuluna gerek kalmadan,Anaların okullaştığı bir hayat yaşayacaktır mü'minler.DİPNOT : kitap yorumu çok başka bir mesele..başta belirtmek istiyorum,Profesyonel olarak yorumlamıyorum tamamen kendi fikirlerim,ben sizlerle paylaşıyorum dilerseniz alır okursunuz..size kalmış bir mesele,Anlayış gösterirsiniz umarım.SELAMETLE..7 yorum:

 1. Nureddin Yıldız'ın birkaç kitabını daha önce duymuştum, her kitabın insana katacağı birçok şey oluğuna inanıyorum. Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle her kitabı ayrı bir dünya..bu güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim

   Sil
 2. peki neden mücahide kadın, ne demek mücahide kadın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. Aslında şöyle acikliyayim mucahide kadınlara mucahid erkeklere söyleniyor bu kitapta da kadın adı altında olduğu için mucahide denmiş..mucahid Allah yolunda savaşan ve düşmanlara karşı dik duran kişilere söylenir tamamen Allah rızası için yapılan bir gurur meselesi demem de yarar var 😊 Aslında şöyle acikl
   Tabi en büyük Cihad mucahidlik önce kendi nefsini terbiye etmektir 😊😊
   Sevgilerimle ❤

   Sil
 3. Arada dini kitaplarda okumak lazım. Listeme aldım. Teşekkürler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok iyi geliyor insana benim araştırmalarım bu yönde olduğu için sürekli dini kitaplar okuyorum :))
   ama seninde seveceğine eminim :)

   Sil
 4. Allah razı olsun senden ...

  YanıtlaSil