#KUDÜSKIRMIZIÇİZGİMİZDİR

18 Mayıs 2018 Cuma
Öfkemiz dinmeyecek bunu biliyorum..
ne söylersem söyleyeyim asla tam olarak anlatamayacağım yüreğimde ki yangını..anlatamayacağız yüreğimizde ki yangını.

heyyy !! senn  İSRAİL   AMERİKA bizimle başa çıka bileceğini mi sanıyorsun? 
biz ölürsek ŞEHİT,kalırsak GAZİYİZ..ikisi de bir şereftir bizim için!
göz göre göre kardeşlerim vuruluyor ve gerçekten oturduğum yerden izlemek çok zoruma gidiyor,keşke diyorum keşke..bende (bizde) orada olabilsem.!!

her şeyi geçtim hadi..
nasıl bu vicdansızlar evlerine gidip rahat bir şekilde çocuklarını seve biliyorlar?
küçük çocuklar katledildikten sonra hemde..
İslam Alemi büyük bir imtihanla karşı karşıya susmayalım ne olur!! savaştan hiç bir dönem kaçmadık..Bizler MUHAMMED (s.a.v) ÜMMETİYİZ !!!
ayrıca biz savaşmayı bilmiyoruz demedik,biz sadece sınırlarımızda savaş istemiyoruz dedik.

kardeşim..evet evet sen! MÜSLÜMAN KARDEŞİM!!
bugün benim yardımımla duamla ne olur ki deme! susma..Allah'ın izni ile belaları dönüp dolaşıp onları bulacaktır..Onlar ağızlarıyla Allah’ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır.


Cuma Hutbesinden:
Mekke ve Medine nasıl ki Müslümanların ruhu ve sevdası ise, Kudüs de öylece damarlarımızda dolaşan kandır. Kudüs İslam ümmetinin vahdet binasındaki kilit taşıdır. Kudüs sıradan bir toprak parçası değildir. Kudüs ve Mescid-i Aksa bize Peygamberimizin emanetidir. Kudüs sadece Filistin, Mescid-i Aksa civarında yaşayanların değil, tüm dünya Müslümanlarının göz bebeği ve insanlığın ortak değeridir.
Bugünse Kudüs, Müslümanların ve insanlığın önünde bir vicdan, hukuk ve ahlak sınavıdır…

Kudüs sınavı karşısında her birimize düşen vazife, yaşanan vahşete asla rıza göstermemektir

…Allah’ım, Mescid-i Aksa’yı işgale yeltenenlere fırsat verme.Müslüman aleminin içinde bulunduğu bu zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle. Bizlere yeniden, aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle. Dualarımız kabul eyle. Amin.”Susma blogger kardeşim,sen de yaz bu yüzden..
Bir satır bile olsa yaz #kudüskirmizicizgimizdir


9 yorum:

 1. Herkes yazmalı belki yazılarımız belki pek etkili olmaz aa kibrit çöpü olup bir ateşi alevlendirebilir olmalı melekler bu gayretimizi amel defterimize yazmış olur.

  Susma blogger kardeşim,sen de yaz bu yüzden..

  Bir satır bile olsa yazmak gerek.

  #kudüskirmizicizgimizdir

  YanıtlaSil
 2. Susma işte hu yüzden tarafın belli olsun yaz hadi

  #kudüskirmizicizgimizdir

  YanıtlaSil
 3. İman yoksunu insanların merhametsiz yürekleri ateş ile kavrulacağı gün mazlumların bayramı olacak.! Belki bir dua , belki bir söz , belki bir yazı yeter mi bilmem ama en azından acılarına merhem olur.:( güçlü , güçsüz ağızlardan çıkan her hayırlı dua onlar için... kudüs için...

  #kudüskirmiziçizgimizdir

  YanıtlaSil
 4. Allah yardımcıları olsun.. O kadar çok gitmeyi istiyorum ki Kudüs'e...

  YanıtlaSil
 5. Bırakalım siyaseti de mazlumlara umut olmaya çalışalım Allah'ın izniyle... Zira onlar birbirlerine yakınlaştıkça biz Müslümanlar birbirimizden ayrılmaya başladık. Uyanın ey Müslümanlar! Zafer illâ ki İslam'ındır.

  YanıtlaSil
 6. Bazı şeyleri görmezden gelmenin çözüm yolu olduğunu sanmamız gibi kötü bir huyumuz var , görmezden gelmemeli ve maddi manevi destek olmalıyız , yazınız ile bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim/edriz

  YanıtlaSil