RİSALE-İ NUR OKUMAK

5 Mayıs 2018 CumartesiESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAH..


Değerli kardeşlerim belki önce ki yayınlarımı okuduysanız bilirsiniz ben Risale-i nur okumalarına başlamıştım ama maalesef ki bir ay kadar hiç okuma yapamamıştım normalde günlük okuma sayım vardır ona göre okurum..
uzun bir ara verip tekrardan elime aldığımda çok farklı hissettiğimi fark ettim.
bunun ara vermekle alakası yok ama ara verince anladım değerini risale-i nurun :) her elime aldığımda ciddi bir odaklanma gerektiriyor ve onun için özel bir zaman seçmem gerekiyor sadece okuma olarak değil çünkü içeriği..yani biliyorum ki ciddi mana da ara vermeden okursam eğer,bana bir çok şey katacak

Kur'an-ı kerimin tefsiri çünkü..bütün iman hakikatlerini anlamamda yardımcı olan ve sıkılmadan devam ettiğim bir kitap :) hee bu arada bir kitap dememe bakmayın seri halinde toplamda 13 eser oluyor yani benim okuma yaptığım yerde 13 kitap okutuyorlar ama daha da artıyor bu :)

ben elimden geldiğince yeni buldum programlar olsun yada yeni projeler okumalar vs. vs. sizinle de paylaşmak istiyorum..umarım faydalı oluyordur bir nebzede olsa
bende bir şeyler öğrenmek istiyorum ama gerçekten nereden başlamam lazım demeyin çünkü Risale-i Nur var ve gerçekten çok samimi söylüyorum,bakın bende henüz öğrenci olarak geçiyorum daha ders olarak akademi bölümünde değilim ama buna rağmen bana bir çok şey kattı ve ben yarın bir gün akademi bölümünde olduğum zaman (inşAllah) kim bilir daha neler neler katacaktır bana.

Öznur iyi söylüyorsun ama ben okusam da hiç bir şey anlamıyorum dili çok ağır geliyor diye de düşüne bilirsiniz çok doğal bir tepki ama kardeşim hapishanede kibrit kutularına yazmışlar yani o kadar ki zor yazılmış bu eserler bir zahmet biraz anlamamız zaman alsın ki değer bilelim..

en basit örnek olarak mesela;bizler İngilizceyi yıllarca öğrenmek için çaba sarf ediyoruz hiç pes etmeden ona hiç ağır demeden,biz öğrenme azmi isteği gösteriyorsak,bence bunu birazda Risale-i Nurlar için yapmalıyız..Bediüzzaman Said Nursi kaç kere zehirlenmiş daha neler neler yani okuyunca anlıyacaksınız ne demek istediğimi..yani demem o ki iman hakikatlerini öğrenmek istiyorsak biraz zorlanalım ne olacak yani ?? 
hem Üstad (Bediüzzaman Said Nursi) Risale-i Nurları peçeli olarak söylüyor yani bizler okudukça o peçe,perde aradan kalkacaktır inşAllah :))


yani demem o ki Risale-i Nur okumalarına başlayın inşAllah bu konu da bilginiz hiç yoksa bana da yaza bilirsiniz :) umarım gerçekten kalben samimi bir şekilde söylüyorum en kısa zamanda bu okumalara başlarsınız.

hatta sizlere şu anda okumuş olduğum bir bölümden paylaşım yapmak istiyorum:

''Allah birdir.başka şeylere müracaat edip yorulma.onlara tenezzül edip minnet çekme.onlara temelluk(dalkavukluk) edip boyun eyme.onların arkasına düşüp zahmet çekme.onlardan korkup titreme.çünkü Sultan-ı kâinat birdir.her şeyin anahtarı onun yanında,her şeyin dizgini onun elindedir.her şey onun emriyle halledilir.onu bulsan,her matlubunu (istenilen,arzu edilen) buldun;hadsiz minnetlerden,korkulardan kurtuldun.''


SELAMETLE..


7 yorum:

 1. Gerçekten çok yararlı oluyor Risale okumak. Yaşamını düzene sokuyor insanın. Ben de sohbetlerine başladım geçen haftalarda. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa öyle mii ahh tuğçe ahh :) umarım bu attığın adımlar sağğlamlaştırır imanını :) son gaz devam et üstüne eklmeyi asla ihmal etme.

   Sil
 2. Ben de arkadaşımdan aldığım ( nerdeyse 20 tane ) Mehmed Zahid Kotku
  kitapçıklarını okuyorum. hap gibiler, her birinde ayrı ayrı şifa buluyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kardeşim onları da biliyorum inşAllah yavaş yavaş onlara da başlarım :)) okumanı hiç bırakmazsın inşAllah bir şekilde bir şeyler öğrenmemiz gerekiyor :) selametle..

   Sil
 3. piki tişkirler aklımda olsuuun :)

  YanıtlaSil
 4. Bende okumalıyım :) Teşekkürler kuzum tavsiyen için.

  YanıtlaSil