HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? (MİM)

1 Şubat 2019 Cuma

HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? (MİM)

● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? UÇABİLME YETENEĞİNİN OLMASINI MI YOKSA SU ALTINDA NEFES ALABİLMEYİ Mİ? NEDEN?

tabiki de su altında nefes alabilmeyi..
Benim hayal dünyam çok geniştir anlatsam yok artık falan olursun :) ben deniz altını hep merak etmişimdir bence orada çok çok çok hemde çok gizemli şeyler var..tabiki de kraliyet falan düşünmüyorum ama keşfedildikçe gizemli olan bir yer :) vallahi düşüncesi bile beni aşşırı heyecanlandırdı,Allahım nolur ya amin :))


● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? SONSUZA DEK ETRAFININ KİTAPLARLA ÇEVRİLİ OLMASINI MI YOKSA EVCİL HAYVANLARLA MI ? NEDEN ?

Allahım tabi ki kitaplarrr 😍😍📚
Hep hayalimdir duvarları ful kitap olan bir ev :) merdivenle falan çıkayım oraya (yazarın boyu çok uzun ya zaten her yere merdivenle çıkıyor 😂 ) çizgi filmlerde görüyordum eskiden kitaplığın en üst köşesinden gizemli bir kitabı alırken düşer ya :) bende o çabalara gireyim :) tamam tamam konumuz bu olmaya bilir ama gene de söylemek istedim kitaplar heleki onların kokularını saldığı bir ev ❤


NEDEN OLMASIN Kİ,BENCE ABARTMIYORUM :) 

● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? BÜYÜK ELLERE SAHİP OLMAK MI YOKSA BÜYÜK AYAKLARA MI ? NEDEN ?

Aslında düşünceli bir soru..
Direk cevap vermek istemedim biraz düşüneyim.
İki türlüde iyi şeyler yapıla bilir ama bu sadece bende olucaksa tuhaf olur.
Sonra Beyaz show'a falan davet ederler gerek yok 😂 (Beyaz show bitti sevgili yazar hanımcığım)
● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? GERİ KALAN HAYATININ TAMAMINDA ÇAY İÇMEYİ Mİ YOKSA KAHVE İÇMEYİ Mİ ? NEDEN?

Ben hiç bir zaman ay şu olmazsa yaşayamam yada kahve içmeden ayılamam diyenlerden olmadım :) kahve zararlı ben çay içeyim ama gene de su hayattır,hayat :))
● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? PİLAV ÜSTÜ KURU MU YOKSA KÖFTE PATATES Mİ ? NEDEN?

Akşam yemeklerini sevmem :) yer miyim kıtlıktan çıkmışçasına ama konumuz bu değil :)) ben köfte,patates,ketçap,turşuluk biber,ayran demek istiyorum😂● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? SINIRSIZ DÖNER Mİ YOKSA KOKOREÇ Mİ ? NEDEN ?

kokoreç hiç yemedim tadınıda bilmiyorum, doğrusu merakta etmedim :)) ama dönerle birlikte acı biber birde ayran mis gibi olmaz mı :) hee olmaz mı 😂 (biri yazar hanımı doyursun)● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? ÖLÜM SAATİNİ BİLMEYİ Mİ YOKSA NASIL ÖLECEĞİNİ BİLMEYİ Mİ ? (ÖLÜM TARİHİNİ VE ŞEKLİNİ DEĞİŞTİREMİYORSUN) NEDEN ?

Ölüm saatini bilmek her gün için cehennem olurdu..düşünsene mesela 4 de öleceksin ve her gün o saatte bir panik geliyor..
Nasıl ölüceğimi hep merak etmişimdir o nedenle,nasıl öleceğimi bilmek diyorum.
● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? 500 YIL GELECEKTE YAŞAMAYI MI YOKSA 500 YIL GEÇMİŞTE YAŞAMAYI MI ? NEDEN ?

Arkadaşlarıma öznur hangisini seçerdi diye sorsanız hepsi gelecekte der :)) çılgınlar gibi gelecek diyorum :)
Gelecek beni çok heyecanlandırmıştır hayal dünyasının bile  almadığı bir çok şey gerçekleşecek ve daha şimdiden bunun için sayısız araştırmalar,makinalar üretiliyor..bunların hepsi şu an için gizli tutuluyor ama gerçekten edindiğim sağlam bilgilerle diyorum ki keşke gelecekte ola bilsem :) he bunu isyan etmek için söylemiyorum tabiki de binlerce kez şükürler olsun :) bu devirde güzel ama GELECEK HEYECAN VERİCİ,HAZIR MISIN ? 😂😂


● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? HER YIL YENİLENEN TEK SEFERLİK ULUSLARARASI BİR UÇUŞ BİLETİ Mİ YOKSA YURT İÇİNDE GEÇERLİ SINIRSIZ UÇAK BİLETİ Mİ ? NEDEN ?


Yurt içinde geçerli sınırsız uçak bileti :)
Tişikirler :)● HANGİSİNİ TERCİH EDERSİN ? DAHA ÇOK DİNLEMEYİ Mİ DAHA ÇOK KONUŞMAYI MI ? NEDEN ?

Kendi kendine konuşmada ödül verilse abartmıyorum gerçekten ben almalıyım :) bak sana şöyle bir şey anlatmak istiyorum..
Ben whatsapp'da 10 dakikalik ses kaydı atmış insanım o yüzden buna konuşmak derim ama dinlemek çok şey katıyor insana :) birde kimden neyi dinleyeceğinide seçebiliyorsan bence 2.şık çok cazip 😂
Dinlemeyi seçiyorum son kararım :)


Evett gene farklı ve mükemmel kişiliğimi ortaya koyduğuma göre ( yazar çok mütevazidir)
Neyse neyse şaka yapıyorum tabi ki buraya kadar okuduysanız bloguma abone olamayı alt taraftan yorum ( çok komik gerçekten 😂)

Neyse hepinize çok teşekkür ediyorum ve tabiki beni mimleyen güzel yürekli kardesim KÜÇÜK HANIM
Onun yazısına da buradan ulaşa bilirsiniz :) çok eylenceliydi sorular tam benlik yani ben hazırlasam bu kadar olur :)


gelelim benim kimleri mimlediğimi :)


BİRPEMBESEVER
KİREMİTHANEM
FATOFAN
KONULOJİ
İNSANADAVET
SESSİZKALDIM
İNCİRLİKURABİYE
SADEVEDERİN (DEEPTONE)


Ve bu yazımı okuyan sen değerli kardeşim :) unutmuş olabilirim çok mantıklı bence :)


Sevgi ve merhametle kalın

ÖNERDİĞİM TELEFON UYGULAMALARIM

30 Ocak 2019 Çarşamba

ÖNERDİĞİM TELEFON UYGULAMALARIM


ESSELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH :) 
Beni önceden takip ediyorsan eğer telefon kullanmadığımı tamamen vakit kaybı olarak gördüğümü bilmen lazım:)
Ama iste buyuk konuşmayacaksın bu hayatta.. Abim bir gün elinde telefonla geldi ve bu senin dedi :) canim Abim :) ben gene konuya giremiyorum :) eee nasılsın iyi misin ? her şey yolunda mi?


Tamam tamam bugün ki konumuz,telefonumda ki uygulamalar..ben hala aynı fikirdeyim yani bence telefon ihtiyaç dışında kullanılmamalı,günümüzde yaşıtlarım özellikle çok gereksiz oyunları indirip,saatlerce hiç  farkında olmadan vakit kaybediyorlar,benim telefonumda bi  Aliexpress var girince çıkamadığım ona da bu aralar hiç girmiyorum,öyle bir karar aldım onun dışında mesaj gelmedikçe zaten elime almıyorum..buda bana zamandan tasarruf olmuş oluyor :)
Hatta ben İnterneti kapatıp oturuyorum mola verdiğim zaman interneti açıyorum,gelen mesajlara cevap verip tekrardan kapatıyorum :)
Hatta bir ara interneti kapattım sanıp açık unutmuşum 5 saatten fazla elime almamıştım,daha sonra bi baktım ki zaten açıkmış yani bana hiç mesaj gelmemiş :) anlıyorsun değil mi 😂😂
Neyse iste telefonumda ki yararlı olan uygulamalardan sizlere bahsetmek istiyorum o zaman hazırsan geçelim :)


1: KİŞİSEL GELİŞİM


Bu uygulama gerçekten söylüyorum en sevdiğim ve bağımlısı olduğum bir uygulama,

içinde motive olmakla alakalı sayısızca yazı yayınlanıyor başlıklar olarakda katagorilere ayırmışlar;
Katagorilere tıkladığımızda karşımıza üstte ki gibi bir tablo çıkarıyorlar,bunlardan herhangi birini seçip okuya bilirsiniz,tek bir başlıkta bile binden fazla yazı mevcut yani ben hayallerimi gerçekleştiririm oradaki yazılar bitmez,öyle düşün :))

Ayrı olarak sevdiğim diğer bir durum şu ki,her gün sana söz gönderiyor motive olmanla alakalı..
Onun dışında birden çok kisinin videolarını ve konuşmalarını yazıya dökerek bizlere sunuyorlar,en çokta bunu sevdim galiba :) mesela çoğu zaman bir yazıyı okurken kendi kendime bu kesin barış özcan diyorum ve bir iniyorum aşşağıya onun ismini yazmışlar :) canim barış Abim ;)
Uygulamada gereksiz bilgi yok kesinlikle her biri mükemmel düşünülmüş ve mükemmel anlatılmış :) simdi size kendi keşfettiğim yönünü söylemek istiyorum:)
Diyelim ki internetiniz yok dışarı çıkacaksınız,o zaman kişisel gelişim uygulamasına evdeyken giriyorsunuz ve son kullanılanlarda bırakıyorsunuz,bu sayede internetiniz olmasa bile yazıları okuya bilirsiniz :) bence tek eksik noktası internet olmadan çalışmıyor oluşu.


2: WATER DRINKIMG REMINDER


Hepimiz günlük 3 litre su içmemiz gerektiğini biliyoruz ama maalesef bunu uygulamakta problem yaşıyoruz.

Bu uygulama su içmeyi hatırlatıyor bizlere,ben saat başı olarak ayarladım her saat başı bana su içmem gerektiğini söylüyor.
Ne kadar içtiğimi işaretliyorum ve kendime günlük hedef belirliyorum,300ml içiyorum her seferinde ve eğer yanlış hesaplamadıysam 2400ml 8 bardak oluyor  buda 2 litre falan oluyor (umarım yanlış değildir 😂)
Ve o gün hiç su tüketmediysem eğer,bildirim geliyor,bugün hiç su tüketmedin diye :) o zamanda insan bi tuhaf oluyor nasıl yani hiç mi :) uygulama yalan söylüyor sanki 😂😂 mesela bazı insanlar su içemiyorlar miğdeleri bulanıyor,o zamanda ben buyuk cam suluk alıyorum içinede limon dilimliyorum,onu içiyorum tadı çok güzel oluyor deye bilirsiniz :)

3: EVERNOTE


Aslında herkesin telefonunda not yaza bileceği bir çok uygulama var ama bu uygulama tamamen farklı olarak bizlere şablonlar sunuyor;


Yazı yazacağımız sayfaya giriş yapıyoruz ve işaretlediğim yerden kendi isteğimize göre şablon seçe biliyoruz


Burada gördüğünüz ve daha bir çok şablon sunuyor,mesela ben diyorum ki 30 gün boyunca şeker tüketmeyecegim o zaman söyle bir şablon seçiyorum


Her seker tüketmediğin gün için işaretliyorsun ve kendince notlar yaza biliyorsun,artık ne için kullanacaksan o sana kalmış :)


Yazdıklarının sana özel olmasını istiyorsan şifreleye biliyorsun


Bu şekilde rahatça kullana bilirsiniz :)

Uygulama türkçe ama ben telefon dilini ingilizce yaptığım için bazı yerlerde o şekilde görünmüş,anlamanız için dili tekrar türkçe olarak ayarladım,gene mükemmelim :))
şimdilik 3 tane uygulamadan bahsetmek istedim,aslında bir kaç uygulama daha var ama onları başka başlıklar altında yayınlamayı  düşünüyorum :)
Eğer sizinde öznur şöyle bir uygulama var kesinlikle indirmelisin,dediğiniz uygulamaları muhakkak yoruma yazın olur mu :)

Eveeett benden bu kadar umarım faydası dokunur umarım faydalı olur :) şimdiden hepinize çok teşekkür ederim buralara kadar okuyup zahmetler verdiniz tişikirler :))


Sevgi ve merhametle kalın :)

SELAMÜN ALEYKÜM ❤

#DOGUTURKİSTANKANAGLİYOR

17 Ocak 2019 Perşembe

#DOGUTURKİSTANKANAGLİYORLafa nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum..ne yapa bilirim diye düşünürken üstüne düşeni yap,bu zulme sessiz kalma ve duyur..kaç kişiye ulaşa bilirsen ulaş ve anlat dedim.
Aslında yalan söylemeyeceğim evet bi Doğu Türkistan zulmü duydum fakat bu kadar kötü olduğunu maalesef ki bilmiyordum..
Ben haber tarzı şeyler izlemiyorum sosyal medyada kullanmıyorum belkide bu yüzden bu kadar nankör ola bildim.
Kardeşlerim az önce izlediklerimi,gördüklerimi daha önce gördünüz mü bilmiyorum..yas kısıtlamalı videolar çoğunluğu
Yüreğim dayanmadı cidden şu anda yazarken bile ne diyeceğimi bilmeden yazıyorum..o kadar kötüydü ki kemiklerimde hissettim o acıyı.
Çoğu videoyu ağlamaktan izleyemedim ama yinede kapatmadım çünkü yüzleşmem gerektiğini söyledim kendime
Burada paylaşmayacağım o videoları ama sadece orada çocuk olmanın verdiği bir hayatı söylemek istiyorum.5 yaşlarında bir çocuk sokakta oyun oynarken tekme atarak yere düşürüyor ve kafasına basa basa vuruyor en sonunda da eline geçen herhangi bir sert cisimle kafasına defalarca vuruyor..okuması bile canını yakıyor değil mi insanın..
Yalnızca 5 yaşında..
Biz çocuğumuzun ateşi çıkınca dayanamıyoruz değil mi? Orada zulüm gören bacılarımı,abilerimi kardeşlerimi saymıyorum bile
Ve maalesef ki bunlar yalnızca medyaya yansıyanlar,birde bunun gizli tutulan yanları var.yüreğim dayanmıyorum gerçekten dayanmıyor neler yapa bilirim neler yapa biliriz yardım edelim bizler Osmanlı torunlarıyız,bizler Müslümanız,bizlerin yanında kainatın yaratıcısı var Rabbimiz var karşı çıkmaktan korkmayalım Allah için korkmadan bu zulme Dur diyelim.
Bunlar hepimizin imtihanı,kendi kabuklarımıza çekilmeyelim,bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyelim lütfen Allah hakkı için susmayalım cidden her birinizle ayrı ayrı konuşup neler yapa biliriz diye düşünüp herkese anlatmak istiyorum.herkes üstüne düşeni yaparsa birlik oluruz..Vallahi kardeşlerim bu suskunluğumuzun sebebi bizlerden sorulacak o zaman Allah'a söyleyecek ne sözümüz olacak soruyorum sizlere.

Hakkı savunmaktan korkmayın bizler KALIRSAK GAZİ,ÖLÜRSEK ŞEHİDİZ..inşAllah bizi ne korkuta bilir ki? Biz sustuğumuz için bu zulümler bugün bu kadar büyüyor..bu yazımı okuduysan kardeşim #doguturkistankanagliyor
Başlığı altında ulaşa bildiğin herkese ulaş ve bir şeyler söyle..ne yapa bilirim ki deme herkese duyur.
BİR ZULME ENGEL OLAMIYORSANIZ,ONU HERKESE DUYURUN! HZ.ALİ 

HAYALLERİNE GİDEN YOLDA TEK DEĞİLSİN

15 Ocak 2019 Salı

HAYALLERİNE GİDEN YOLDA TEK DEĞİLSİN
ESSELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH :) 

Heyyyyyy ben geldim!!
nasılsınız efenim :) beni soracak olursanız bende iyiyim Allah'a şükür.

bahanelerimi sonraya bırakıp hemen konuya geçmek istiyorum çünkü çoookkkk özledim :)

lafı dolandırmadan hemen söylemek istiyorum..Elhamdülillah Hafızlığa başladım yeniden ve tekrar :) daha önce yatılı bir kursta 


eğitim gördüm ama nasip olmadı,zaten inan ki Hafızlık yapan yada yapamayan meselesi değil tamamen nasip meselesi

çok zor ve gerçekten de herkese nasip olmuyor..bunun bilincindeydim ancak artık umudumu kesmiştim çok istiyorum bunu biliyorum ama sabırsız olduğum için bir türlü tamamlayamadım..

günlerden bir gün arkadaşım hafızlık hocalığı yapıyor onun yanına ziyarete gittim ve sınıfları gezerken aslında ne kadar da istediğim ve hep içimde kapanmayan bir yara olarak durduğunu anladım.

içim yanarken birden melike bana şey dedi; Öznur sen Hafız olacaksın!
gözlerim doldu birden böyle bir şey söylemesine şaşırmıştım :) nasıl derken bir yolunu bulduk ve başladım,bana benim derslerimi dinleye bileceğini söyledi :) hala sırıtıyorum o an o kadar mutlu oldum ki çalıştığım için kursa gidemedim tekrardan bu nedenden dolayıda hep hayaldi benim için.

şimdi hafızlığa başlayalı baya bir ay oldu ilerliyorum ve her geçen gün biraz daha zorlaşıyor ama olsundu 


hayallerime giden yolsa özellikle hafızlıkta çekilen her çileye her acıya her göz yaşına değer bunu biliyor buna 

inanıyorum Elhamdülillah :)

şimdi gelelim sana :) sana diyorum çünkü bizzat seninle konuşmak istiyorum.
benim hayalim henüz gerçekleşmedi belki daha seneler var ama ben bunun için bir adım attım ve bu hayalim için bir çaba sarf ediyorum.
Hafızlık benim için sadece hayaldi gerçekten söylüyorum bak :) çalışıyorum ve imkansız yani böyle bir tenpoda ders yapmak 

ama ben buna rağmen yine de vazgeçmedim ve denemek istedim çünkü biliyorum ki Allah'tan hakkıyla istendiğinde Rabbim nasip ediyor Elhamdülillah.Ben eğer sadece isteseydim ve bunun için hiç çaba göstermeseydim o zaman Allah bana derdi ki; 

Kulum! hem istiyorsun hemde bunun için bir ter dökmüyorsun,göz yaşı akıtmıyorsun.
sana da söyleyeceğim şey şu ki;
hayallerine giden yolda yalnız değilsin ben varım sen varsın bir başkası var ve emin ol bu hayal yolunda ilerleyen herkes güllük 

gülistanlık ilerlemiyor..bazen ne kadar çaba sarf edersek edelim olmuyor hatta pes ediyoruz çoğu zaman sonra oturup 

ağlıyoruz,asla toparlayamayacağım diyoruz uykusuz kalıyoruz hevesimiz kaçıyor..ama bu yolda ilerleyenleri gördükçe yapa 

bilirim diyerek tekrardan ayağa kalkıyoruz sonuna vardığımızda ise tüm bu zorluklar olduğu için aslında seviniyoruz..

düşünsene hiç çaba sarf etmeden elde ediyorsun ve geriye baktığında yaşadığın hiç bir şey yok! lütfen hayalime ortak ol,lütfen 

benimle beraber bu hayal yolunda yürü..düştüğünde elinden tutacağımdan, tutacağımızdan şüphen olmasın çünkü bizde çok 

düştük belki daha da çok düşeceğiz ama her şeye rağmen,bütün imkansızlara rağmen bu yolu tamamlayacağız ben sana da kendime de çok inanıyorum,sen istersen yaparsın :)  
haydi şimdi o asla başaramayacağım dediğin hayalini nasıl başara bileceğini otur düşün ve bir yolunu bulup başla muhakkak beni de haberdar et olur mu ?

NOT: yazılarda sorun oluyor birleşik olunca y,g, gibi harfler yarım çıkıyor bu nedenle ayırmak zorunda kaldım anlayan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim.

selam ve dua ile..
MERHAMETLE KALIN..
YETİŞEMİYORUZ,ELİMİZDEN KAYIP GİDİYORLAR..

11 Ekim 2018 Perşembe

YETİŞEMİYORUZ,ELİMİZDEN KAYIP GİDİYORLAR..
ESSELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH :) 

bakın kardeşlerim bugün sizlere iki meseleden bahsetmek istiyorum ikisi de birbirine çok benziyor.
Muhammed Emin Yıldırım hocamızın bahsettiği bir konuydu,çok etkilendim ve burada paylaşmamın da iyi ola bileceğine karar verdim.

günlerden bir gün Peygamber efendimiz Mescid-i Nebevide bir gurup sahabeyle oturdukları bir anda bir başka sahabe efendimiz içeriye giriyor ve Ya Resulullah hani bir yahudi komşumuz vardı ya,onun da hasta bir oğlu vardı,o çocuğun şu anda da son anları..

peygamber efendimiz son anları kelimesini duyduğu gibi koşa koşa o yahudinin evine doğru gidiyor.

varıyor eve yatağın içerisinde o yahudi çocuk,başının ucuna oturuyor ve ona İslama dair bir şeyler 

söylüyor.La ilahe ilallah de evladım,La ilahe illallah 

de ki yarın Allah katında sana şefaatçi olabileyim,La ilahe illallah de ki Rabbinin huzuruna imanla git.
o çocuk kafasını kaldırıp şöyle bir babasına bakıyor ve babası Allah Resulü sana ne diyorsa onu yap oğlum diyor.

o çocuk son anlarında La ilahe illallah Muhammedün Resulullah diyor ve hayatını 

noktalıyor..Peygamber efendimiz o tablodan dışarıya 

çıktığı zaman gözünde yaş var ama yüzünde bir sevinç var,Rabbime hamd olsun bir delikanlıyı 

benim elimle,benim vesilemle İmanla tanıştırdı ve İmanla huzuruna aldığı için Rabbime hamd olsun,Rabbime hamd olsun diyor bir taraftan da göz yaşı döküyor.
aradan bir müddet geçiyor yine bir haber geliyor diyorlar ki Ya Resulullah bir yahudinin evinde bir çocuk son anlarını yaşıyor tekrar aynı hız cübbesini topluyor o eve doğru koşuyor,eve doğru giderken birde bakıyor ki evden bir tabut çıktı..meğer o çocuk orada vefat etmiş Allah Resulu (s.a.v) de yetişememiş.

olayı bize anlatan Sahabe efendimiz diyor ki;

tabutun evden çıktığını görünce çöktü yere başını aldı ellerinin arasına 

YETİŞEMEDİK,ELİMİZDEN KAYIP GİTTİ..
yetişemedik,elimizden kayıp gitti..diye kaç kez bu cümleyi tekrarlardı ve gözünde yaş vardı.

Benim aziz kardeşlerim yetişemiyoruz elimizden kayıp gidiyor.
Ateizim diyerek kayıp gidiyor,Deizim diyerek kayıp gidiyor,şehvetinin esiri olarak kayıp gidiyor başka başka şeylerle kayıp gidiyor..
çok uzaklara gitmeye gerek yok sokağa çıkıp bakmamız yeterli.
eğer biz Allah Resulunün Davasını tam anlamıyla anlamış olsa idik aynı o şekilde her bir ölümde her bir selada yere çöküp yetişemedik diyerek ağlamamız gerekiyordu.


İslamı birinci elden alanlar durmasın dedi Peygamber..durmayın!!
iman var,imkan var koşacağız yetişmeye çalışacağız bu Dava ile yanmaya başlayacağız..kendi Müslümanlığımızla yetinmeyeceğiz..bu Dava uğrunda Ahireti dahi feda etmeye hazır olacağız kanımızı mürekkep edicek kadar sarılmamız gerekiyor..


sanmayın ki bu iş sadece hocaların işidir yada sanmayın ki sadece erkek işidir..ben hanım kardeşlerime de sesleniyorum.
Aslan gördüğün zaman dişi mi diye soruyor muyuz? Aslan Aslandır ha dişi olmuş ha erkek ne fark eder..
yaşa takılmayın..KİM DEMİŞ Kİ GENÇLİĞİN YAŞI VAR DİYE?
durmayalım inşAllah,Allah için acımayın bedenlerinize Allah için oturmayın Allah için oturmayalım ve bir şeylerin ucundan tutmaya çalışalım..SELAMETLE..